Auta nebudou smět do krnovské ulice Sv. Ducha od 13 do 15 hodin. Naopak pěší, cyklisté, jezdci na kolečkových bruslích, trojkolkách nebo koloběžkách jsou zde velmi vítáni. „Pro nejmenší jsme na 14. hodinu připravili projížďku kolem sochy Tří grácií před koncertní síní. O půl hodiny později bude startovat projížďka pro in-line bruslaře po okruhu spojující ulice Sv. Ducha, Dvořákův okruh, Školní, Purkyňova a Sv. Ducha. Po celou dobu uzavření ulice zde bude probíhat také malování na asfalt, hry, soutěže a taneční vystoupení," uvedla koordinátorka akce Jana Vágnerová z odboru životního prostředí Městského úřadu v Krnově.

K Evropskému dni bez aut se připojuje ve stejný den také Základní škola Janáčkovo náměstí, která v době od 10 do 12 hodin připravila na školním hřišti soutěže a hry na kole.

Sobotním Dnem bez aut vyvrcholí mezinárodní kampaň Evropský týden mobility zaměřená na podporu šetrných forem dopravy, která v Krnově začala Během naděje, pokračovala přednáškou Ovzduší a doprava v Městské knihovně, Dnem otevřených sportovišť, Dnem otevřených zahrad mateřských škol a dopravního hřiště a Dnem orientace v přírodě.

K Evropskému týdnu mobility se hlásí ještě dvě akce, které proběhnou na přelomu září a října. V sobotu 29. září to je skautská cestovatelská soutěž Křížem krážem republikou, otevřená také pro veřejnost, v níž pětičlenné týmy soutěží o co největší počet ujetých kilometrů vlakem během jednoho dne. Soutěž pořádá skautský oddíl Krnovská Trojka.

Základní a střední školy se pak ještě mohou připojit v pondělí 8. října do mezinárodní iniciativy Walk to school neboli Pěšky do školy.