„Kulturní památka Petrin v Bruntálu se promění v moderní vzdělávací a volnočasové centrum. Tamtéž bude otevřen dopravní přestupní terminál," řekl Michal Sobek, manažer vnější komunikace Regionální rady Moravskoslezsko Úřadu Regionální rady.

O dotaci pro budovu Petrinu i pro dopravní přestupní terminál v Nádražní ulici požádalo město Bruntál. Na Petrin přišlo z dotací 48,8 milionu a na terminál 63,2 milionu korun. Petrin dostaví firma letos v srpnu, terminál v září.

Moravskoslezský kraj nechává budovat chráněné bydlení a sociálně terapeutické dílny ve Městě Albrechticích a čerpá dotaci ve výši 20,4 milionu korun. Hotovo by mělo být v listopadu. Měsíc předtím by měla skončit rekonstrukce kostela Nejsvětější Trojice v Zátoru. Římskokatolická farnost Zátor získala dotaci 5,4 milionu korun, práce by měly skončit v říjnu.

Římskokatolická farnost Krnov dostala 8,4 milionu na zpřístupnění věže a regeneraci kostela sv. Martina v Krnově, první návštěvník by z věže mohl shlédnout v srpnu. Poslední investice Evropské unie v bruntálském regionu míří do Vrbna pod Pradědem, kde má za 2,9 milionu korun vzniknout do srpna takzvaný Singletrack Vrbensko, což je terénní trať určená pro cyklistiku v přírodním prostředí Jeseníků.

Celkem tak do našeho regionu na výše uvedené projekty dorazí 149,1 milionu korun.