Další pořadí už ale bylo různorodější. V celém kraji, ale i v Ostravě, na Opavsku a Novojičínsku skončila druhá ODS, ale na Bruntálsku a na Karvinsku patřila stříbrná příčka SPD, na Frýdeckomístecku pak lidovcům. Komunisté se ve třech okresech (NJ, BR, KA) vyhoupli dokonce na třetí příčku.

Jak se volilo u vás?
Výsledky eurovoleb ze všech měst a obcí vašeho okresu najdete v úterním vydání tištěného Deníku!

Piráti brali v regionu čtvrtá a pátá místa. Sociální demokraté, kteří v regionu jasně vyhráli eurovolby před pěti lety, tentokrát zcela pohořeli – v kraji ani ve většině okresů se nedostali na hranici pěti procent hlasů. Jediný lepší výsledek si ČSSD připsala na Karvinsku, kde dosáhla na 6,34 %.

Volby do Evropského parlamentu, volební okrsek 19003, 24. května 2019 v Ostravě.
K eurovolbám přišlo více lidí než před pěti roky

Moravskoslezský kraj budou v příštích pěti letech reprezentovat v Bruselu dva staronoví europoslanci – lídryně KSČM Kateřina Konečná z Nového Jičína a dvojka ODS Evžen Tošenovský z Ostravy.

Máme tak o jednoho europoslance méně než v předchozím období, kdy byl zvolen ještě Jan Keller jako tehdejší lídr ČSSD. Ten už ale letos nekandidoval.

Vítězství kultury nad politikou v Linhartovech?
Na linhartovském zámku se v sobotu 25. května potkaly dvě události. Jednak se zde na nádvoří odehrávalo zahájení nové sezóny, a současně sem chodili voliči albrechtického volebního okrsku číslo tři - více zde