Dýňový strašák se svítícím úsměvem lákal kolemjdoucí před vchodem jedné z krnovských hospůdek na Cvilíně na ochutnávku několika dýňových specialit. Na menu nechyběl ani tradiční hovězí guláš, sezónně zpestřený dýňovými kousky.

Dýňová polévka, guláš, zapečené kuřecí maso s dýní a sýrem nebo taky tradiční koláč s dýňovými semínky. To vše mohli ochutnat návštěvníci v hospůdce Pod cvilínskými schody v Krnově. „Po celý víkend jsme připravili jídelní lístek s několika dýňovými dobrotami. Dýně je typická podzimní zelenina a hosté mají jistotu, že vše, co ochutnají, je z čerstvých potravin," sdělila Yvona Fajtová, majitelka hospůdky.

Na výlet sem přijela i Anežka Černá s rodinou a ochutnávku dýňových specialit si nenechali ujít. „Nechala jsem se tady inspirovat. Například dýňový guláš jím úplně poprvé a musím uznat, že je výborný. Je to změna, takže jej vyzkouším uvařit i doma," řekla návštěvnice Anežka Černá, která do Krnova přijela až z Plzně.

Další ročník dýňových dobrot si užili velcí i malí. Pro některé návštěvníky byla chuť dýní milou vzpomínkou na dětství.„Akci pořádáme již druhý rok a už teď mohu říct, že jsem s návštěvností spokojená. Také hosté vypadají spokojeně. Určitě se těším na další akce, které připravíme," dodala Yvona Fajtová.

Kristýna Štěpánová