Dříve tudy chodili čtenáři do bruntálské městské knihovny, nyní tady prochází dělníci a projíždí stavební stroje. Průjezd do vnitřního dvora Petrina je jediným místem, jak dopravovat stavební materiál a odvážet zeminu.

Renovace atria na bruntálském Petrině začala loni, práce jde poměrně pomalu, což je dáno komplikovanými podmínkami stavby.

„Z atria byla dosud odstraněna veškerá přebytečná zemina, byly vybetonovány základy v místech hlediště a osazeny obrubníky. S současné době probíhá betonáž konstrukce posezení z pohledového betonu. Práce jsou náročné na přesnost – za tímto účelem si musel zhotovitel nechat vyrobit speciální bednění. Na betonové základy budou posléze umístěny dřevěné sedáky,“ informoval o průběhu stavby mluvčí města Jiří Ondrášek.

Krnovská střelnice také uspořádala přehlídku zbraní pro veřejnost. Zájem vzbudilo střelivo 50 BMG, ke kterému se váže známý příběh kanadského snipera Roba Furlonga. Zasáhl s ním na 2430 metrů bojovníka Al-Káidy.
V Krnově testovali legendární střelivo sniperů 50 BMG

Při pohledu z okna do dvora Petrina už ale celý prostor začíná získávat konkrétního podobu a rýsuje se budoucí jeviště i hlediště.

Vše má být dokončeno o prázdninách, tak, aby atrium svému novému účelu sloužilo od nadcházejícího příštího školního roku. „Kromě toho, že celou kulturní památku esteticky dotvoří, bude sloužit jako oddychová plocha pro uživatele objektu, svým charakterem umožní i pořádání školních akcí, přednášek, klasickou výuku, divadelní a hudební produkce. Samozřejmostí bude bezbariérový přístup,“ dodal Jiří Ondrášek. Atrium má sloužit pro nejrůznější aktivity všech organizací, které na Petrině sídlí, tedy základní a mateřské školy, Střediska volného času a Městské knihovny Bruntál.

V těchto místech pod Cvilínem u zahrady Střeleckého domu by mohla vzniknout dešťová zahrada. Ta zpomalí dešťovou voda a vytvoří podmínky pro vsakování do půdy.
Dešťová zahrada pomůže zachytit vodu pod Cvilínem