Nevěsty měly nádherné svatební šaty, kytice ze živých květů, závojíčky jim sahaly až k zemi a svými jemnými prstíčky je přidržovaly družičky. Všichni byli jako andílci. Ženichové vypadali důstojně a odhodlaně, slušelo jim to jako nikdy předtím. Každý z nich měl svého svědka, který dodával celému obřadu na vážnosti.

Nevěsta vyslovila jasné NE

První pár vytvořili Bronislav Procházka a Thaisinka Otípková, žáci první třídy. Vyslechli si z úst oddávající učitelky Růženy Urbanové slib o lásce a věrnosti.

Řekli si své ANO, potvrdili své rozhodnutí podpisem do oddacího protokolu, nasadili si prstýnky a před zraky všech přihlížejících si dali slavnostní polibek.

Druhým párem byli žáci třetí třídy Šimon Cepek a Anička Provazová. Nevěsta byla překrásná, její družičky se o ni oddaně staraly, přidržovaly závojíček a svědkové zvědavě vykukovali do stran, aby vše viděli. Ženich měl sice krátké kalhoty „havlovky“, ale to nic neubralo na jeho krásném vzhledu.

„Při druhém oddávání jsme všichni uslyšeli z úst nevěsty NE. Velké překvapení pro nás ostatní, velká úleva v očích Aničky. Šimon to vzal statečně a chlapsky,“ řekla učitelka Růžena Urbanová. Za silného potlesku se postavil tento pár i s družičkami a svými svědky stranou, a nadále všichni přihlíželi slavnostnímu obřadu a po jeho skončení vznešeně popřáli novomanželům hodně štěstí. Na obřad přijela i tetička z Ameriky, kterou si s gustem zahrála třídní učitelka Hana Burešová. Svatebním hostům přinesla nanukové dorty. Dostavila se i druhá tetička z Indie, tu ztvárnila zástupkyně ředitele školy Martina Brachtlová. Spolu s ředitelem Rostislavem Němcem předali svatební dary novomanželům. „Dorty už byly na stole a chyběly lžičky. Čekání nám zkrátil slavnostní přípitek a pak už se všechno dělo podle svého,“ doplnila Urbanová.