"Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve čtvrtek 23. února odpoledne u dvou vážných případů, při nichž došlo k pádu člověka z výšky. Oba se přitom odehrály v Bruntálu. K zásahům vyjížděly bruntálské pozemní posádky a vrtulník LZS z Ostravy," uvedl mluvčí krajské ZZS Lukáš Humpl.

V prvním případě se jednalo o pád z výšky sedmého patra domu. "Osmatřicetiletý muž nejevil známky života, první pomoc zahájili svědkové události. Záchranáři po svém příjezdu pokračovali ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací. Zasahující lékař zjistil přítomnost mnohočetných poranění, která se ukázala být smrtelná. Veškerá snaha o záchranu byla marná a pacient na místě podlehl zraněním, která utrpěl," dodal Humpl.

Zásah hasičů u tragického požáru bytu v Paskově, 22. února 2023.
Tragédie v Paskově. Hasiči z plamenů vynesli dvě děti, čtyřletý chlapec nepřežil

V případě druhého pádu, a to do schodišťové šachty, se jednalo o zraněného čtyřiašedesátiletého muže, který utrpěl vážné poranění hrudníku a horní končetiny.

"Výška, z níž spadl, zůstávala v době zásahu záchranářů nejasná. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl postižený vrtulníkem transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava," dodal závěrem Humpl.