Petr Krátký se narodil v Jablonci nad Nisou, a do Města Albrechtic se přestěhoval až ve 23 letech. Krátce na to se stal vedoucím stavebního střediska přidružené dřevařské výroby u Lesního závodu Město Albrechtice. V roce 1970 byl zvolen poslancem Národního výboru a v roce 1972 byl kooptován do městské rady.

Ilustrační foto.
Polák hrál stolní tenis na turnaji v Bruntále, potvrdil se u něj koronavirus

Jako vedoucí stavebního střediska se v té době podílel na celé řadě staveb, které jeho práci připomínají dodnes. Když těžce onemocněl předseda Místního národního výboru MNV Emerich Santarius, Petr Krátký, se stal zastupujícím předsedou. Řádným předsedou se stal až o pár let později. Zastával tuto funkci až do roku 1989.

Za 17 let jeho působení v čele Města Albrechtic byla postavena například tělocvična, sál hotelu Národní dům, smuteční síň na albrechtickém hřbitově, policejní služebna, autobusové nádraží, tenisové kurty nad parkem i areál Drobných provozoven, V osmdesátých letech se staly součástí Města Albrechtic Hynčice, Opavice i Linhartovy.

Ilustrační foto.
Polsko otevírá další hraniční přechod Głuchołazy - Mikulovice

V roce 1990 se stal prvním polistopadovým starostou Města Albrechtic Ivo Vykopal, po kterém také zůstal ve Městě Albrechticích kus dobře odvedené práce. Postavila se například nová tělocvična u Základní školy a v roce 2001 se podařilo získat do vlastnictví obce zámek Město Albrechtice. Ten byl celá desetiletí uzavřený a sloužil státu jako skladiště. Za starosty Vykopala začala velká oprava zámku v Linhartovech a stala se z něj vyhledávaná turistická atrakce. Díky iniciativě starosty Vykopala se albrechtickým občanům dostalo velké satisfakce. Dne 22.2.2002 se tato obec dočkala obnovení statutu města.

Nejtěžší zkouškou byly pro starostu Ivo Vykopala tragické povodně v roce 1997. Bohužel si rozvodněná Opavice vyžádala také život jednoho občana z Města Albrechtic. Pod jeho vedením se město postupné vzpamatovalo z velkých majetkových škod.

Ilustrační foto.
Telefonní linky, kde krnovští senioři seženou pomoc

Když bývalý starosta Města Albrechtic Ivo Vykopal po dvanácti letech opouštěl radnici, jeho novou profesí se stala charita a sociální oblast. Za svůj citlivý přístup ke klientům i zaměstnancům Charitního domova ve Městě Albrechticích byl Ivo Vykopal vyznamenán biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem.

Od roku 2003 až do důchodu působil jako vedoucí Charitního domova Město Albrechtice, který je domovem pro řeholní sestry Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského a kněží důchodového věku. Své poslání vykonával s citlivým lidským přístupem ke klientům i spolupracovníkům. Podílel se na vytvoření expozice pro zámek Linhartovy, která mapuje vliv křesťanství na život v regionu.