Celkovou obnovou prošla fasáda historické budovy, byla provedena výměna oken za repliky původních a s ohledem na původní vzhled i tradiční materiály dostal Společenský dům novou břidlicovou střechu. Kompletně byly také vyměněny prosklené plochy, instalovány akustické stropy, stylové osvětlení a parketové podlahy. K dispozici návštěvníkům zde bude malý a velký společenský sál, kvalitní restaurace, dvě bowlingové dráhy, bar a prostory pro další aktivity.

„Občané budou moci využívat prostory, které dosud ve městě chyběly. Máme ve městě desítky hospod, ale opravdu kvalitní restauraci tady nemáme. Přitom po ní lidé doslova volají,“ řekl mluvčí radnice Jiří Ondrášek.

Společenský dům od loňského října renovovala firma Czasch. Podle původních předpokladů měl být nově opravený a vybavený Společenský dům připravený k vyžití už v první polovině letošního roku. Po zahájení prací se však ukázalo, stav budovy je ještě horší, než jak to na první pohled vypadalo. Oprava byla náročnější, a proto byl původní rozpočet, který činil zhruba 80 milionů, o několik milionů překročený.

Město samotné Společenský dům provozovat nebude. Jako provozovatele městští radní vybrali a schválili brněnskou firmu Starobrno. „Jsme velmi rádi. že jsme získali stabilního a solventního partnera, který je ochotný investovat do nezbytného vybavení vlastní prostředky. Je potřeba si uvědomit, že třeba nábytek, příbory, talíře a další bude stát statisíce korun,“ sdělil vedoucí odboru správy majetku a rozvoje města Marian Hvoreck.

Rekonstrukce Společenského domu, na kterou lidé čekali dlouhých šestnáct let, patří rozhodně k nejnáročnějším a nejnákladnějším akcím ve městě za poslední léta. Památkově chráněný objekt byl postavený po roce 1873 a původně se jmenoval Jelení sál, protože se vlastně jednalo o přístavbu tehdy proslulé restaurace U zlatého jelena. O něco později budovu koupil dělnický spolek, který ji přejmenoval na Dělnický dům. Název Společenský dům získala budova po 2. světové válce.