A pamatujete si, jak ulice vypadala v padesátých a šedesátých letech minulého století? Tak se podívejte na snímky, které se ve starých zaprášených archivech podařilo dohledat bruntálskému kronikáři, badateli a historikovi Josefu Cepkovi. Fotografie zachycují tři podoby někdejší historie ulice.

Je patrné, že na místě dnešní prodejny stál jen provizorní stánek s mlékem, vejci, sádlem a dalšími základními potravinami.

.

Husova ulice při výkopových pracích 6. srpna 1960. Fotografie: archiv Josefa Cepka

„Prodávaly se tam však například i kachny," vzpomněl Josef Cepek. Stánek ukončil svou činnost v roce 1957, když se dočkali obyvatelé ulice i okolí nové prodejny. Šlo o cihlovou stavbu, v níž obchod fungoval ještě i po roce 1989. A funguje dodnes, jakožto součást jednoho z menších obchodních řetězců.

Snímek stánku překvapil i předsedu Klubu Za starý Bruntál Pavla Rapušáka: „Bydlel jsem na opačném konci města. Pamětníci tvrdili, že bouda stála později na ostrůvku křižovatce silnic Kavalcova, Husova, Nová. Poté co vystavěli cihlovou prodejnu."

Dochovala se i fotografie z výkopových prací v Husově ulici ze 6. srpna 1960.

.

Cihlový bytový dům v přízemí s prodejnou nahradil v Husově ulici v Bruntále někdejší stánek s potravinami. Fotografie: archiv Josefa Cepka