Po soutěži Miss Superkrás, která se uskutečnila v sobotu 27. října v bruntálském divadle, se hosté přesunuli do hotelového komplexu Avalanche v Dolní Moravici, kde pokračoval galavečer. Jeho vrcholem byla dražba korunky Miss Superkrás ve prospěch nadace Kapka naděje.

Její zakladatelka Vendula Svobodová před dražbou řekla: „Přátelé, dnes jsem byla v krnovské nemocnici. Jsou tam úžasní lidé, ale potřebují pár důležitých přístrojů pro malé děti. Peníze, které získáme z dnešní dražby, věnujeme právě na jejich zakoupení,“ řekla Vendula Svobodová.

Vyvolávací cena korunky byla třicet tisíc korun, ale skvělý moderátor Petr Martinák vyhecoval několik pánů k tvrdému souboji a velkorysému přihazování. Přihazovalo se po deseti tisících. Jedním z dražitelů byl také poslanec Vlastimil Tlustý, který patří mezi štědré mecenáše nadace Kapka naděje. Nakonec korunku vydražilo vedení společnosti M&M reality za sto tisíc korun. Předseda představenstva této společnosti kromě korunky získal také sólový tanec s půvabnou Miss Superkrás Monikou Vaculíkovou z Bruntálu.

Vendulu Svobodovou výsledek dražby potěšil. „Jsem ráda, že se korunka vydražila za tak krásnou sumu. Za tyto peníze bude zakoupen monitor životních funkcí, který bude pomáhat dětem z tohoto regionu na dětském oddělení nemocnice v Krnově,“ informovala Vendula Svobodová. Vedení krnovské nemocnice je rozhodnutím vedení nadace Kapka naděje potěšeno.

„Paní Svobodová nás v sobotu navštívila a nenapadlo by nás, že pro dětské oddělení naší nemocnice ještě v ten den sežene sto tisíc korun na zakoupení nového přístroje. Děkujeme nejen nadaci Kapka naděje, ale také štědrému dražiteli,“ sdělil Roman Gavanda, ředitel krnovské nemocnice.

Další informace k sobotní volbě Miss se dočtete také ZDE.