Zubatá žába grafika Tomáše Koňaříka je nezbytným symbolem nejen města Bruntálu, ale i bruntálského okresu. I letos tento talisman sdílel kabinu kamionu Martina Kolomého ze Starého Města v jihoamerické Rallye Dakar.

Zubatá žába dorazila až opožděně pět etap před koncem rallye do bivaku v městě Iquique. „Konečně k nám dorazila naše žába, která se trochu zdržela v Praze," těšil se z příjezdu žáby Martin Kolomý.

Žába Pražanda?

„Žába je Pražanda?" zazněl vzápětí zvídavý dotaz. „Ne, ale prodloužila si v Praze Silvestra. Jsem určitě rád, že je tady, protože nám pokaždé nosila štěstí.

To jsme teď neměli, když jsme leželi s kamionem Fat Boy na boku. Doufám, že nám to ve druhé polovině Dakaru vynahradí, když je tu s námi," doufal Kolomý, který nakonec v rallye mezi kamionisty obsadil konečné sedmé místo.

To je vzhledem k velikosti týmu TATRA Buggyra Racing obrovský úspěch.

Dražba to byla velkolepá

V rámci městského plesu města Bruntál se v únoru tradičně dostalo na dražbu oblíbeného talismanu, který absolvoval s Martinem Kolomým loňský ročník slavné Rallye Dakar 2014. „Byl to velký boj! Hned od začátku se akce rozjela ve velkém a cena dosáhla téměř dvojnásobné hodnoty loňské žáby," narážel na okamžik úspěšné dražby Martin Kolomý. Letos se zubatá žába totiž vydražila za rekordních 23 506 korun.

Zubatou žábu získal nakonec partner týmu TATRA Buggyra Racing Semir Boughattas ze společnosti IVAR CS. „Jsem rád, že jsem tento boj vyhrál a pomohl tak dobré věci," těšil se při předání plyšáka Semir Boughattas.

Peníze potěší školu a spolkový dům

Částku ve výši 23 506 rozdělili dvěma neziskovým organizacím. Spolkový dům Mariany Berlové obdržel z aukce 12 tisíc korun a zbylých 11 506 korun dostala Základní škola speciální Bruntál, která peníze využije na pomůcky pro handicapované děti.

„Děkuji všem, kteří se do aukce zapojili. I letos jsme měli na Dakaru náš talisman, který je nyní ještě v našem Fat Boyi na cestě domů, a tak v této akci budeme pokračovat jistě i příští rok," dodal k akci Kolomý.