Zájem ze strany soutěžících byl letos takový, že je závod rozložen do tří dnů. „Máme přihlášeno dvaapadesát posádek,“ prozradil organizátor závodů Pepa Fiedler. Diváky čeká podívaná nejen na samotné závody lodí, ale posádky je pobaví také svými netradičními kostýmy a připraven je doprovodný program.

V pátek 25. srpna proběhnou odpoledne od 14 hodin tréninky posádek. Vlastní závody a podívaná pro diváky začne v sobotu, kdy se od 9 hodin popluje sprint na dvě stě metrů. Program je to na celý den, vyhlášení výsledků je naplánováno až na 19 hodin. „Připravili jsme také spanilou jízdu pro děti. Pozvali jsme děti z Dětského domova v Lichnově. Ale projet se po zátoce a vyzkoušet si plavbu mohou všechny děti,“ řekl Fiedler. Jízdy pro děti proběhnou v sobotu od 13 do 14 hodin. V podvečer v 17.30 začíná koncert Pavla Dobeše, večer od 20.30 vystoupí kapela Ready Kirken a po ní skupina Contract.

V neděli čeká posádky závod na tisíc metrů, startuje se opět v 9 hodin. V doprovodném programu od 11 hodin zahraje kapela Country. 

Anděl Páně
Anděl Páně na náměstí