Světlá Hora se v sobotu 7. července opět stane centrem dostihového sportu, už po šestadvacáté se zde koná Dostihový den.
„Připraveno je sedm dostihů, ukázka dovednosti tažných koní, dostihy poníků, dorazí sem špička dostihového sportu u nás,“ zval k návštěvě starosta Světlé Hory Václav Vojtíšek.

Na své si přijdou ale nejen milovníci koní, připraven je jako vždy bohatý doprovodný program. Ráno v 9 hodin začne jarmark, o dvě hodiny později vyrazí průvod v historických kostýmech.

Diváci uvidí vystoupení souboru historických tanců Vere Gratia, poslechnou si koncert dobové hudby skupiny Calata, představí se skupina historického šermu Markus M. Do programu patří i výstava drobného zvířectva, atrakce pro děti, kolotoče a další zábava.
Tím hlavním bodem programu ale jsou dostihy, startují ve 13 hodin.

A kdo koním rozumí, a nebo chce jen tak zkusit štěstí a zažít atmosféru dostihů se vším všudy, může si na dostihy i vsadit. Na startu se představí koně předních trenérů. Svá želízka v ohni bude mít i domácí světlohorský trenér Čestmír Olehla, neodmyslitelně spjatý s legendárním Železníkem a Registanou. Například v hlavním dostihu pojedou hned tři koně, které trénoval.