„Stačí, aby si malý návštěvník zámku napsal či namaloval dopis pro Ježíška. Rodiče by pak dopis měli vložit do obálky se svojí adresou. Přání bude orazítkováno razítkem Ježíškovy pošty a vloženo do obálky, kterou dítě hodí do připravené Ježíškovy poštovní schránky. Takto podané poštovní zásilky budou odeslány na poštu Boží Dar, odkud se vrátí na udané adresy orazítkované příležitostným vánočním razítkem. Celá tato transakce bude rodiče stát jedenáct korun. I když je Ježíškova pošta určena zejména pro dětské návštěvníky, kteří jistě uvítají možnost odeslat touto přímou cestou svá přání Ježíškovi, jejích služeb mohou využít i dospělí návštěvníci zámku. Svého „pravého Ježíška“ má přece každý,“ popsal novinku správce zámku Jaroslav Hrubý.

Tradiční vánoční jarmark nabízí ale také mnoho dalších lákadel. Návštěvníkům zámku budou prodejci nabízet keramiku, adventní věnce a jinou vánoční výzdobu, hračky, formičky na cukroví, smaltované i drátěné šperky, svíčky, perníčky a mnoho dalšího. Samozřejmostí je také občerstvení.

„Máme přihlášeno třicet šest prodejců. Po zámku také bude chodit Mikuláš s čertem a andělem, kteří budou hodným dětem rozdávat bonbony. No a ty zlobivé pak čert strčí do pytel,“ postrašil trochu malé nezbedy správce linhartovského zámku Jaroslav Hrubý.

Jarmark se uskuteční v sobotu 6. 12. od 9 do 16 hodin na linhartovském zámku. Druhý den, v neděli 7. 12. se pak v 16 hodin uskuteční Vánoční koncert, kdy se na zámku představí Kateřina Vidličková, Daniela Waldhansová, Neven Lilova, Denisa Strnadová a Pavlin Panajotov, kteří zahrají skladby W. A. Mozarta, G. F. Händla, či A. Dvořáka.

Květa Gebauerová