O této lokalitě se začíná hovořit jako o krnovském romském ghettu. Ve své žádosti Marian Holub uvedl, že jeho záměrem je opravit domy ze strukturálních fondů Evropské unie a dohodnout se s nájemníky na jasných pravidlech slušného bydlení. Rada se k tomuto záměru zatím staví rozpačitě a se zvýšenou opatrností.

„Záměr vypadá hezky, ale bohužel je tam celá řada rizik. Město by se těchto domů rádo zbavilo, a možná by je serioznímu zájemci převedlo i bezplatně darem, ale potřebujeme mít jistotu, že se tím vleklý problém skutečně vyřeší. Pokud se majitel domu se současnými nájemníky nedohodne, zůstanou městu dál na krku. Už se nejednou stalo, že majitel investoval do oprav domu, a pak se snažil neplatících nájemníků zbavit a vystěhovat je na ulici. Město v tom soukromému majiteli nemůže účinně bránit. Abychom rozhodovali koncepčně, měli bychom si nejdřív pro podobné případy připravit jednoznačná pravidla,“ popsala situaci starostka Renata Ramazanová.

V Krnově se před několika lety už odehrál podobný případ privatizace domu s problematickými nájemníky. Zchátralý dům na Opavské ulici i s romskými nájemníky získal podnikatel od města za velmi výhodných podmínek na základě příslibu, že zajistí jeho celkovou rekonstrukci.

„Přichází čas, abychom u tohoto případu privatizace bytového domu vyhodnotili všechny klady a zápory. Musíme si ve spolupráci s odborem správy majetku města projít smlouvy a zrekapitulovat, k čemu se nový majitel domu zavázal, a co z toho splnil a co ne. Nějaké opravy se v tom domě uskutečnily, ale zda byla tato transakce jako celek pro město výhodná, zatím není zřejmé,“ dodala starostka Renata Ramazanová.