Ředitelku Domova důchodců vystřídal Jarkuliš 1. srpna. „Vedení města chtělo, aby se do čela domova dostal člověk, který má již s podobnou činností zkušenosti, ale přinese nový pohled na fungování domova. Po osobní výzvě, abych se do výběrového řízení přihlásil, jsem neváhal. Podobná nabídka se prostě neodmítá,“ vysvětlil Jarkuliš důvody své kandidatury na post ředitele domova.

Hlavním úkolem nového ředitele je odstranění organizačních problémů. „Město očekává vyřešení personálních neshod, které tu panují. Věřím, že řešení se skrývá v komunikaci s lidmi a ve vzájemném vyjasnění pravomocí a kompetencí,“ poodhalil nový ředitel své plány. Řešením současné situace by podle něj mohl být vedoucí úseku přímé péče, který by byl přímo podřízen řediteli. „Úsek je momentálně rozdělen na dva celky, zdravotnický a sociální, což se je z mnoha důvodů nešťastné,“ řekl Jarkuliš.

O konkrétním adeptovi na nového vedoucího úseku přímé péče však zatím mluvit nechtěl. „Podle mě by bylo lepší, aby nový šéf vzešel z řad zdravotníků. O konkrétním člověku však rozhodnu až po zvážení všech pro a proti,“ uvedl Jarkuliš. Nový ředitel také souhlasí s nedávným snížením počtu všeobecných sester v domově. „Současný počet sester se mi zatím zdá dostatečný. Sdílím názor ministerstva i kraje, že v první řadě poskytujeme sociální službu, nejsme nemocnice ani léčebna dlouhodobě nemocných,“ vysvětlil svůj postoj Jarkuliš.

Ve své práci se však Jarkuliš nebude zabývat jen personálními problémy, ale i názory klientů. „Chci se osobně seznámit s každým klientem domova a vyslechnout si jeho názor. Vím, že se kritické hlasy budou ozývat vždy, ale byl bych rád, kdyby jich bylo co nejméně,“ řekl Jarkuliš. Pro seniory plánuje do budoucna i více zábavních akcí. „Když jsme uspořádali v Osoblaze první zábavu, nemyslel jsem si, že by se v domově pro seniory mohlo i tančit. A najednou koukám, oni tančí i klienti na invalidním vozíku.“