Pamětníci si jistě ještě vzpomenou na budovu rodinného domu, stojící přímo na křižovatce ulic Nádražní, Na Nábřeží, Revoluční a Dukelská. Ta šla v sedmdesátých letech k zemi, a dnes je na stejném místě volná, zatravněná plocha.

Jak je patrné z historického snímku dřívějšího bruntálského fotografa Stanislava Nováka, nestály ještě panelové domy ani v ulici Na Nábřeží, ani v ulici K. H. Máchy. Bytové domy jsou ke spatření teprve na novější fotografii. Na zadní straně staršího snímku Stanislav Novák uvedl, že jej pořídil z malého mostku přes Černý potok.

Původní most dnes již nestojí, nahradil ho nový, modernější. Úplně novou lávku přes Černý potok spojující sídliště K. H. Máchy s Dukelskou ulicí dostavěli v listopadu roku 1999. Renovace vyšla město Bruntál na milion a čtvrt korun.

Budova vpravo v Dukelské ulici v Bruntále už dnes nestojí. Namísto ní je křižovatka s dobrým rozhledem přes nezastavěnou plochu.

Budova vpravo v Dukelské ulici v Bruntále už dnes nestojí. Namísto ní je křižovatka s dobrým rozhledem přes nezastavěnou plochu. foto: archiv Josefa Cepka