Čerstvé domácí sýry ochutnávali bezplatně ti, kteří se vydali v červenci na Lesní slavnost Lapků z Drakova. Právě tam se letos konal první ročník Festivalu sýrů a výrobků z Jeseníků a přilehlého okolí.

„Festival sýrů a trh regionálních produktů jsme založili pro umocnění zážitku letošních slavností Spolku Přátelé Vrbenska," řekla za tým organizátorů Kateřina Kočí, jinak též místostarostka Karlovic ve Slezsku.

Snahou bylo představit výrobky, především sýry, vyráběné rukama drobných živnostníků a bez chemických přísad. „Všechny pocházejí z domácích surovin a jsou doma i zpracované. Chceme ukázat, jak šikovní lidé v regionu žijí," dodala Kočí.

Rodinná farma ze Suchdola

Manželé Tomáš a Eva Zatloukalovi přijeli na Festival sýrů ze Suchdola. „Nabízíme kozí a kravské sýry, pomazánky, sýry naložené v oleji. Oblíbené jsou kytičkové sýry, tedy ty, jež vyzdobíme bylinkami," prozradil Deníku soukromý výrobce Tomáš Zatloukal.

Podle jeho slov se nedá srovnat chuť ani kvalita mléčných výrobků z rodinných farem a sýrů, které se nabízejí k prodeji v obchodních řetězcích.

„Všechno máme domácí výroby, od zvířat z naší rodinné farmy, kde hospodaříme s dětmi, bratrem a s rodiči. Právě rodiče hospodařit začínali," sdělil Zatloukal, který se postupně do výrobního procesu s celou rodinou přidal. Jemu osobně chutná nejvíce kozí česnekový sýr.

Takový sýr je prý vynikající hlavně k pivu, ale i k vínu. Je jen škoda, že obyvatelé našeho okresu mohli jeho sýry letos ochutnávat výhradně na Drakově.

„Jelikož je důležitá čerstvost, kterou my do posledního okamžiku před předáním zákazníkům sledujeme, neposíláme naše produkty poštou, ani jiným způsobem. Naší výsadou je prodej ze dvora naší farmy. Není ale vyloučeno, že se na Drakově objevíme napřesrok znovu, tak sem rozhodně zavítejte, nejen kvůli sýrům.

Je to skvěle organizovaná akce," dodal výrobce, který je studován v oboru, a k práci na rodinném hospodářství vede i své děti. Pomáhají prý rády.