Už na pátek 4. července je připraven pestrý program. V šestnáct hodin se v sále Obecního úřadu sejdou milovníci divadla na představení Operetní skříňka s líčidly v podání sólistů Slezského divadla v Opavě. Od osmnácti hodin bude v kostele svatého Jakuba staršího probíhat Slavnostní mše a koncert sboru učitelů z Opavy.

V sobotu o půl desáté oslavy zahájí u mateřské školy Dechová hudba ERGL. Poté se vydá průvod k obecnímu úřadu, kde bude deset minut před půl jedenáctou zasazena lípa. Zde proběhne i vystoupení mažoretek. Odpoledne se na hřišti vystřídá country muzika v podání Karlováků s programy pro děti. Hrát bude i cimbálovka. Na šestnáctou hodinu je připraveno rytířské vystoupení, po kterém následuje vystoupení břišních tanečnic a show s lasem a kolty Gina Šína. Polský taneční soubor se představí krátce po sedmnácté hodině s Tancem Tovaryšským. Závěr sobotních oslav bude patřit Travesti show, Abba revivalu, rytířským soubojům a vrcholem bude ve dvacet tři hodin ohňostroj.

Neděle bude patřit hlavně dětem, pro které je na obecním úřadu připraveno od třinácti třiceti hodin divadelní představení.

Zuzana Pršalová