Na Osoblažsku se odehrál dogtrekkingový závod Zde jsou lvi. Tratě v délce 40 až 90 kilometrů vedly nejen po odlehlých silnicích a polních cestách, ale také přes bažiny. Taková zátěž vytvoří pevné pouto mezi parťáky člověkem a psem.

Při dogtrekkingu nikdy není nouze o překvapení. Napadlo by vás, že do cíle dorazí víc psů, než kolik jich bylo na startu?

„Se skupinkou shortařů přišla do kempu i malá černá fenka křížence. Prý se k nim přidala v Bohušově. Nešla odehnat a prostě došla do cíle. Naložila jsem ji do auta a odvezla zpátky. Jeden z mých skrytých talentů je talent detektivní, takže jsem docela rychle vypátrala majitele. Bohužel na hřbitově. Zemřel před dvěma měsíci. Jeho podnájemník se odstěhoval v pátek a fenka zůstala na ulici. Takže je dočasně u mě a kdyby ji někdo chtěl může si ji vzít,“ popsala svůj zážitek jedna z účastnic závodu Zde jsou lvi.

Dogtrekking je vytrvalostní sport, při kterém jsou člověk a pes spojeni nejen vodítkem, ale hlavně společnými zážitky.Dogtrekking je vytrvalostní sport, při kterém jsou člověk a pes spojeni nejen vodítkem, ale hlavně společnými zážitky.Autor: Deník / František Kuba

Fenka se v Buhušově u zesnulého majitele jmenovala Pinďa. Nálezkyně jí říká Kione. Prý to v jednom africkém jazyce znamená "ta co přišla z čistého nebe". Je hodná, milá, přítulná a absolutně nekonfliktní. Po kastraci a podobných náležitostech bude nabídnuta k adopci komukoliv, kdo na ni bude hodný.