Před měsícem se poprvé sešlo několik dobrovolníků ve Cvilínském lomu, aby přidali ruku k dílu a trošku si zvelebili prostředí kolem sebe. Dobrovolníci na Cvilínský kopec v Krnově vyrazí opět, aby ho zbavili dalších odpadků.

Již tuto sobotu se pustí do druhé vlny čištění dominanty Krnova.

„Tato myšlenka mě napadla hlavně kvůli tomu, že na Cvilín chodím téměř denně se psem. A najednou jsem si uvědomila, že se brodím odpadky i v lese," řekla jedna z pořadatelek Olga Tocháčková, která se rozhodla rozhodit sítě zpočátku mezi své přátelé a později i mezi veřejnost prostřednictvím sociální sítě.

Tento tah se jí vyplatil. K akci se připojuje stále více nadšenců, mezi nimi i Eva Pístlová z Rudíkov, která říká: „Ráda se připojím k něčemu, co má dobrý úmysl. Celá akce poukazuje i na lidi, kteří jsou leniví si svůj nepořádek odnést do nejbližší popelnice a odhazují s prominutím bordel všude, kde je napadne."

Při prvním sběru se zúčastnění nestačili divit, v křoví totiž našli i pytel plný starého oblečení.

„Vím, že sociální služby na Krnovsku se často potýkají s problémem nedostatku oblečení pro své klienty. Jak může být někdo tak líný a hodit oblečení do lesa místo toho hodit ho do sběrného kontejneru na oblečení, nechápu," řekla jedna z dobrovolnic Marie Janková.

Při první akci přitom jen v okolí hojně navštěvovaného lomu vysbírali účastníci šest plných pytlů s odpadky. Nejčastější bylo paradoxně sklo. „Je to místo častých pijatik mládeže, proto není divu, že jsme zde vysbírali zhruba patnáct kilo střepů. Bylo by fajn, kdyby zde strážníci chodili na kontroly častěji," doplnila Janková.

Cílem organizátorů je postupně se z úpatí Cvilína přesunout až ke kostelu Panny Marie Sedmibolestné na vrcholku kopce. „To asi podle všeho bude ještě trvat a mám strach, že i když se dostaneme až nahoru, dole to bude zase to stejné, co na začátku. Záleží na lidech, jak si váží přírody okolo sebe," doplnila organizátorka Tocháčková a dodala:

„Je to vlastně i příjemná procházka v přírodě a hlavně ten pocit, že jsem udělala něco navíc pro přírodu, je k nezaplacení."

Zájemci, kteří by rádi přiložili ruku k dílu, mohou přijít ve 13 hodin v sobotu opět do Cvilínského lomu. „Zveme všechny, kterým nejsou odpadky a nepořádek v lesích lhostejné. Na místě budeme mít pytle i rukavice pro všechny účastníky," dokončila Tocháčková.