Jednotka dobrovolných hasičů města Krnova je vybavena nejlépe ve své historii. Kromě nové zbrojnice má i novou cisternu a další techniku. Nyní chystá dokoupit vzduchové dýchací přístoje.

„Nedostatek vzduchových dýchacích přístrojů, se kterým jsme se potýkali, byl závažným problémem. V současné době jich má jednotka osm, což je pro samotný zásah dostačující. Problém však nastával v případě, že byly dýchací přístroje použity při jiném zásahu anebo při výcviku. Po každém použití musí totiž přístroje projít dle řádu chemické služby kontrolou na bruntálské stanici HZS, zda jsou funkční. V tuto dobu nám ve vozidle zůstane jen jeden nebo dva přístroje, někdy žádný. Oslovili jsme proto město, aby nám uvolnilo finanční prostředky na zakoupení dalších pěti, abychom mohli přístroje, které jsou na kontrole, okamžitě nahradit jinými,“ řekl Dan Vítek, velitel krnovských dobrovolných hasičů.

Z řad veřejnosti se ozývaly hlasy, že si hasiči zase něco vymýšlí, a že pořád něco potřebují. Dle Vítka však už nastala reálná situace, kdy si museli před zásahem přístroje vypůjčit. „Po jednom z cvičení, kterého se naše jednotka loni zúčastnila, zůstaly ve vozidle pouze dva dýchací přístroje. Ve stejný den v noci jsme museli vyjet k likvidaci požáru do Úvalna, kde nebylo možno bez dýchací techniky provádět zásah. V danou chvíli jsme si zapůjčili přístroje od kolegů z krnovské stanice,“ popsal situaci Vítek.

Město hasičům po několika týdnech vyhovělo a na přístroje finance uvolnilo. „Chci tímto poděkovat vedení města za rychlé jednání při uvolnění prostředků na zakoupení dýchacích přístrojů. S vedením města Krnova je vůbec vynikající spolupráce. Když jsme loni zjistili při povodních, že nemáme dostatek čerpadel, tak nám je město bez problémů zakoupilo. Obdobné to bylo s dosluhující motorovou pilou. Novými dýchacími přístroji budou hasiči vybaveni již začátkem měsíce dubna,“ dodal Vítek.