Jako velký fanoušek třineckých hokejistů Michal Velička toužil vidět zápas Ocelářů na vlastní oči. Dosud mohl sledovat zápasy posledního mistra extraligy pouze v televizi nebo přes počítač.

Díky projektu Nadace Agel „Plníme sny“ 6. listopadu 2022 měl čestné místo na tribuně při utkání Ocelářů s Jágrovým Kladnem. Kromě toho během reklamní pauzy dostal od předsedkyně správní rady Nadace Agel Ivety Ostruszkové šek v hodnotě 20 tisíc korun a od třineckého kapitána Petra Vrány dres a šálu Ocelářů.

Vánoční jarmark pro dobrou věc v Hukvaldech-Horním Sklenově v sobotu 19. listopadu 2022.
VIDEO: Hukvaldy v obležení. Vesnické ženy přilákaly do obce stovky lidí

Michal je fanouškem hokeje od deseti let a třineckých Ocelářů obzvlášť. Letos ve svých 24 letech poprvé v životě viděl hokej přímo naživo v hale. Před zápasem Třince s Kladnem říkal, že jeho nejoblíbenějším hokejistou je kapitán Třince Petr Vrána.

Pro něj samotného bylo překvapením, když se v současnosti zraněný kapitán Ocelářů se objevil přímo před ním. Věnoval Michalovi třinecký dres se jmenovkou kapitána Vrány a přímo před očima mu dres podepsal. Navrch ještě přidal klubovou šálu.

Předání šeku v první reklamní přestávce utkání natáčela kamera, která vysílala obraz na kostce. Michal Velička z Krnova se stal hrdinou pro víc jak 5000 fanoušků, kteří mu ve sportovní hale tleskali. „Byli jsme oba dva naprosto šťastní a nadšení. I přes velkou únavu Michal s dojetím řekl, že to byl jeho nejkrásnější den,“ sdělil po zápase Michalův tatínek, který o mladíka pečuje sám.

Oblastní nemocnice Kolín. Ilustrační snímek
Zdravotnictví potřebuje peníze, řekl Válek. Chce zavést systém připojištění

Právě tatínek upozornil Nadaci Agel na Michalům příběh hokejového fanouška, který svůj oblíbený klub může sledovat jen v televizi. Zaměstnankyně z marketingového oddělení Nemocnice AGEL Podhorská pak doporučila Michala do projektu Plníme sny. „Nadace Agel se zaměřuje na podporu handicapovaných a proto se rozhodla obdarovat Michala šekem v hodnotě 20 tisíc na nákup polohovacího křesla, které mu usnadní každodenní život,“ uzavřela Veronika Dostálová ze správní rady Nadace Agel.