K protestní akci Bed In se připojili také krnovští pracovníci Slezské diakonie z kavárny a čajovny Ninive a ze střediska Benjamín.

Stávka s podtitulem Dovedete si představit, co by se stalo, kdybychom skutečně nevstali z postele? se bude konat ve středu 10. prosince, na Den lidských práv. V tento den se účastníci stávky dostaví do práce oděni pouze v pyžamech nebo negližé. V pyžamu stráví pracovní den také pracovníci střediska Benjamín.

„Stejně jako ostatní stávkující budeme tento den v pyžamech. Zatím jsme se s ostatními pracovníky nedomlouvali, takže nevím, zda v nočních úborech dorazí všichni, ale předpokládám, že ano. Na chod střediska nebude mít stávka žádný vliv. Na ranním přivítání klientům vysvětlíme, proč jsme v pyžamu a čeho tímto chceme docílit,“ řekla Šárka Gaudková.

Stávkovat bude i obsluha v kavárně a čajovně Ninive, v pyžamech ale zřejmě nebudou. „Důvodem, proč jsme se ke stávce přidali, byl nejen obsah, ale i forma stávky. Našim hlavním příspěvkem je to, že jsme vytiskli informační letáky o stávce a vyvěsili je v čajovně, aby lidé věděli, proč se stávka koná. Zda člověk, který bude mít ve středu směnu, přijde do práce v pyžamu, zatím nevím,“ uvedla Zuzana Hazan.

Netradičně pojatá stávka je inspirovaná gestem Johna Lennoma a Yoko Ono, kteří na protest proti válce ve Vietnamu pořádali tiskové konference v postelích.

Květa Gebauerová