Festival řízků se koná v Malé Morávce a v Karlově pod Pradědem v sobotu 15. a neděli 16. září. Na natěšené strávníky se tam těší hned v sedmi restauracích. Jde o provozovny U Kovárny, Pohoda, Hotel Kamzík, Penzion Roháč, U Bohouše, Chata Kopřivná a Penzion Ema.

Je libo Pradědovy ponožky?

V nabídce budou řízky klasické, i ty s podivuhodnými a spíše netradičními názvy, například smažený řízek Grácie, vepřový řízek Paganini nebo dokonce Pradědovy ponožky. Naopak klasickými jsou recepty jako kuřecí rarášci, smažený řízek z králíka, smažený židovský řízek, přírodní vepřový řízek se zakysanou smetanou a koprem, holandský řízek nebo jelení řízek na víně. Velmi dobrý může být i smažený candát v hořčici.

„Festivalu řízku se letos účastníme poprvé, ale věřím, že si k nám návštěvníci karlovského údolí cestu najdou," řekl provozovatel penzionu a restaurace Roháč v Karlově pod Pradědem Marek Bokůvka.

Řízky z klokana

Jelikož má provozovatel za to, že by klasickým kuřecím nebo vepřovým přírodním či obalovaným řízkem asi nikoho neohromil, připravuje speciálně pro Festival řízků hned několik specialit. „Například lehce stravitelné řízky z krůtího masa s minimálním obsahem tuků jsou vhodné pro děti a všechny, kteří si ze zdravotních nebo dietních důvodů řízek jinak nedopřejí," uvedl Bokůvka.

Nabídne rovněž nepříliš obvyklé kančí nebo mufloní řízky, a svou lehce exotickou specialitu, kterou jsou řízky z klokaního masa.