Nejpestřejší část oslav je plánována na sobotu, na programu je spousta lákadel od hudební produkce přes tanec až po ohňostroj. Ve čtvrtek odpoledne je připravena beseda o historii Lomnice na obecním úřadě. O den později hrají fotbalové utkání na hřišti TJ Sokol a soutěží o nejhezčího psa. Dále vystoupí mládežnická kapela Boil, oblíbená rocková formace The Pant z Břidličné a kapela Rotor z Rýmařova. Netradiční probuzení čeká domácí obyvatele v sobotu.

V devět dopoledne čeká spáče budíček vysílaný rozhlasem. Poté se lidé sejdou u obchodu Prima a projdou obcí, nato vystoupí dechová hudba Rozmarýnka z Vlčnova. Následují vystoupení cimbálové muziky Slavičan, orientální taneční soubor Dambra z Bruntálu, keltská hudba Kelt Grass Band a keltské tance The Klit´s. K večeru zahraje a zapěje cimbálovka Slavičan a na taneční zábavě kapela Impulz. Nakonec vypukne ohňostroj.

V neděli čeká ty, kteří vytrvají na oslavách, dopolední bohoslužba pro obyvatele Lomnice, Velké Lomnice a bývalé obyvatele Lomnice v kostele Svatého Jiří. Účinkovat se chystá chrámový sbor Bernardini ze sousední Břidličné. V doprovodném programu oslav nechybí projížďky na koních a v kočáře, prohlídka zemědělské a hasičské techniky i historických vozidel, bruntálští dělostřelci, umělečtí kováři, řezbář, parašutisté nebo ohňová show.