Několikadenním turnajem oslaví sportovci otevření zrekonstruované historické budovy u tenisových kurtů v Bruntále. Tento objekt je kulturní památkou a na jeho opravu město vynaložilo několik milionů korun.

„Důvodem rekonstrukce byl špatný stav některých částí této ojedinělé hrázděné stavby. Obnova památky zahrnula nápravu tohoto stavu, ale také další stavební práce a některé dispoziční úpravy,“ informoval o rekonstrukci mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Plánovaná investice měla být vyšší než osm milionů korun. Odboru správy majetku města se podařilo uspět v žádosti o dotaci na rekonstrukci u Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Z tohoto zdroje město získalo šest milionů korun.

„Je to okolo sedmdesáti procent nákladů, zbytek je hrazen z městského rozpočtu,“ podotkl Ondrášek. Práce na opravách byly zahájeny vloni v září a po několika měsíčních pracích má být objekt v lepším technickém stavu a má mít i lepší funkční vlastnosti.

„Zejména je zachována a dále zvýrazněná jeho historická a architektonická hodnota s ohledem na původní podobu a uspořádání stavby,“ doplnil mluvčí.

Jde o pavilón bývalého kluziště postavený okolo roku 1900. Podle odborníků je příkladem kvalitní architektonické produkce na pomezí pozdního historismu a nastupující postmoderny, projevující se důrazem na lapidární tvary a využitím prvků spojovaných s dobovým nacionálním výkladem architektonického tvarosloví.

Budova v současné době slouží bruntálskému tenisovému klubu, který má objekt pronajatý od města a jenž zajišťuje údržbu objektu, areál však může využívat i veřejnost. V budoucnu se stane širší součástí bruntálského komplexu Sport Campus, protože jiný takto vybavený tenisový areál, zároveň veřejně přístupný, v Bruntále není.

Slavnostní otevření zrekonstruované budovy proběhne právě dnes. Akce začne setkáním významných hostů na kurtech. Od soboty 14. června zde bude probíhat zápas nazvaný Tenisový turnaj 50+ u příležitosti výročí padesáti let tenisového klubu v Bruntále. V zápolení budou sportovci pokračovat i následující den.

Zuzana Pršalová

Slavnostní otevření opravené staré budovy na kurtech dnes

U příležitosti výročí padesáti let tenisu v Bruntále se uskuteční tenisový turnaj pro hráče nad padesát let. Slavnostně bude také otevřena nově zrekonstruovaná historická budova na tenisových kurtech. Její slavnostní otevření se uskuteční právě dnes v 16 hodin, součástí akce je raut a zábavný program.

„Ta budova je symbolem bruntálského tenisu. Skvostů stavěných v podobném duchu je v našem regionu skutečně málo. Deset let jsme se pokoušeli tuto historickou budovu zrekonstruovat. Předcházely tomu desítky žádostí, které zůstaly nevyslyšeny. Jsem proto rád, že se nám konečně vše podařilo a vytvořili jsme důstojné podmínky, které si tenis v Bruntále zaslouží. Konečně máme zázemí na úrovni, šatny i sprchy. Zároveň bych chtěl k úžívání kurtů pozvat širokou veřejnost z Bruntálu i okolí. Nejsme oddílem privilegovaných, příležitost si zasportovat by měl mít každý. Rádi uvítáme zájemce o tento krásný sport, kteří si u nás budou chtít zahrát,“ uvedl předseda oddílu Bronislav Sedláček.

Samotný turnaj bude zahájen v sobotu ráno v 8.30 prezentací, v 9 hodin bude zahájena hra v kategoriích muži 50+, ženy 40+ a čtyřhra muži 100+. V neděli pak bude turnaj pokračovat závěrečnými duely. Vedení bruntálského oddílu v čele s předsedou Bronislavem Sedláčkem zve všechny příznivce tenisu. Bližší informace na tel.: 602 56 50 67.

Tomáš Marný