Štěstí v neštěstí. I tak by se dalo jednoduše popsat nepříjemnou srážku Volkswagenu Passat s metrákovým divočákem. „Včera jsem večer při cestě z Opavy potkal pěknou svini. Zaměstnala tři policisty obvodního oddělení, dva policisty z dopravky a dva členy mysliveckého sdružení Brumovice,“ vylíčil ve dvou větách muž, který měl v úterý 2. listopadu na své cestě domů neuvěřitelné štěstí.

Divoké prase, než mu skočilo pod kola přesně na hranici bruntálského a opavského okresu, takové štěstí nemělo. Po velké ráně, která zcela zdemolovala předek Volkswagenu Passat, se odbelhalo do kukuřičného strniště, kde se za velikého lomozu svalilo na zem.

Protože se i za notnou chvíli po srážce z pole ozýval velký rachot, zavolal řidič policii. Na místo následně přijela posádka jak z Krnova tak z Opavy, policisté s sebou přivezli i dva myslivce, kteří měli za úkol zraněného štětináče odstřelit. Netušili však, jak jim vzrostlý divočák ještě zavaří.

Když se myslivci vydali do pole s úmyslem zraněné zvíře milosrdně dostřelit, metrákové divoké prase se vzepjalo a ze všech sil, které mu ještě zbyly, se rozeběhlo proti střelcům. Ti vzali okamžitě nohy na ramena. Zvíře však po chvíli zase upadlo na bok, čehož myslivci využili a zasadili mu milosrdnou ránu.

Zatímco řidiče bude stát oprava vozu minimálně deset tisíc, myslivci si v dalších dnech nejspíš pochutnají na divočině.

#nahled|https://g.denik.cz/75/6d/uvalno_kanec_passat_nehoda_101105_denik_clanek_solo.jpg|https://g.denik.cz/75/6d/uvalno_kanec_passat_nehoda_101105.jpg|VOLKSWAGEN PASSAT byl po srážce s metrákovým divočákem pěkně pomačkaný. Řidiči se naštěstí nic nestalo.#