Soutěžní kolotoč se pro Taneční školu Stonožka z Bruntálu rozjel naplno. Chce-li se Stonožka ukázat při Mistrovství Moravy v Přerově a dále na Mistrovství České republiky v Praze, musí uspět v neděli 16. března při vyřazovací soutěži Czech Dance Organization v Opavě.

Nacvičily nové choreografie

Lednová a únorová příprava bruntálské taneční školy byla náročná. „Vytvořeny máme nové formace, nové choreografie jako Barbie girl, Souboj na moři, Zlatý saxofon, Můj plyšový pes, Loupež v divadle a další," vyjmenovala umělecká vedoucí školy Tamara Vlachynská.

Bylo třeba zjistit, jak se nové formace líbí laické a také odborné veřejnosti, k tomu vyladit poslední detaily a vidět tanečnice v ostrém nasazení na parketu.

Finální soutěžní test proběhl úspěšně. Po dva uplynulé víkendy se okolo čtyřicítky Stonožek ukázalo na pohárových tanečních soutěžích v Třebíči a České Třebové. Stonožky doprovázelo mohutně fandící rodičovské zázemí.

A jak toto soutěžní testování dopadlo? Formu potvrdila už v Třebíči tanečnice Michell Tinka, která vybojovala v soutěži sólistů zlato. Proti Michell Tince a jejímu zlatu stálo v Třebíči čtrnáct soupeřů.

Juniorky braly stříbro

V České Třebové si nejmenší tanečníci se sestavou Barbie girl vytančili bronz. Ve svých věkových kategoriích získali bronzové medaile i formace dětí Můj plyšový pes a Souboj na moři. Stříbrné jsou formace juniorek Hadr show, Zlatý saxofon a Country. Formace dětí Loupež v divadle se umístila na čtvrtém místě.

V České Třebové juniorky ze Stonožky se Zlatým saxofonem skončily druhé ze sedmi soutěžních formací, a to jen o jedinou známku. „Soutěže formací nebývají jindy tak plně obsazené a uspět v tom množství, je skvělý výkon," podotkla Tamara Vlachynská.

V silné konkurenci tanečních souborů z Pardubic, Hlinska, České Třebové, Svitav, Přerova, Brna, Třebíče a dalších míst republiky tak Stonožka Bruntál uspěla velmi dobře. Přípravná soutěžní mise je splněna.

„Zbývá pozašívat cvičky, dresy, vychytat detaily, nasadit úsměvy. V Opavě 16. března už půjde o hodně," dodala umělecká vedoucí. Deník drží Taneční škole Stonožka pěsti.