„Přijeďte si užít předvánoční čas na Vánoční jarmark do Dívčího Hradu a pomozte nám vytvořit nový český rekord v počtu čertů na jednom místě. Stačí mít čertovské rohy a ocas,“ lákal Dívčí Hrad přespolní návštěvníky z Osoblažska i z Krnovska.

Dívčí Hrad uspořádal Vánoční jarmark. Vyhrávala cimbálovka, řezbář při své show na počkání vyrobil sovu, andělé místo létání přišli na chůdách a minifarma se postarala o projížďky na koních a další zvířátka. Sotva se slunce sklonilo k západu, andělé vyklidili pozice a místo nich se k obecnímu úřadu ze všech stran začali stahovat čerti. Všichni chtěli pokořit český rekord v počtu čertů shromážděných na jednom místě.

Do Dívčího Hradu nakonec přijel nejen autobus plný polských čertů z partnerského města Lubrza, ale také komisař z pelhřimovské agentury Dobrý den, aby případné překonání českého rekordu bylo regulérní. Pelhřimov je, jak známo, město rekordů, a proto není divu, že také letos 5. prosince se tam pokusili překonat třebíčský český rekord 647 čertů. Na pelhřimovském náměstí se vyrojilo pouze 515 čertů, takže český rekord zase odolal. Situaci se v Pelhřimově pokusila zachránit čertice, která nabídla k zápisu do knihy rekordů aspoň nejmladšího čtyřměsíčního pekelníka.

O pár dní později se za soumraku čerti začali řadit před Obecním úřadem Dívčí Hrad. Pomalým krokem se vydali na průvod obcí. Museli jít po dvojicích, aby komisař z agentury Dobrý den při sčítání neudělal chybu. A výsledek? Dívčím Hradem prošlo 201 čertů a jeden ďábelský pes se svítícími rohy. Je to sice krásné číslo, které připomíná pohádku 101 dalmatinů, ale na překonání slavného rekordu z Třebíče je to bohužel málo.

Přesto si milovníci rekordů v Dívčím Hradě našli důvod k oslavám. Spočítali si, že 200 čertů v obci s 300 obyvateli je něco kolem 0,7 čerta na každého občana. „Dívčí Hrad se dnes stal obcí s největší koncentrací čertů v přepočtu na jednoho obyvatele,“ oznámil ustanovení neplánovaného náhradního rekordu starosta Jan Bezděk v kostýmu pekelníka.
Setkání 201 čertů na jednom místě sice není český rekord, ale aspoň ustavující obecní. V Dívčím Hradě si slíbili, že se ho za rok pokusí překonat.