Rozhledna na Hraničním vrchu ve Městě Albrechticích je technický unikát díky tomu, že vznikla spojením dvou vyřazených telekomunikačních věží. Nechce se věřit, že ve čtvrtek 23. července si někdo dal tu práci, aby z dolní části schodiště na rozhlednu demontoval sedm kovových schodů. Ještě ten samý den tam pak spadlo a zranilo se malé dítě. 

„Bohužel se tam stala vážná nehoda. Lidé šli na rozhlednu kolem cedulky, že vstupují na vlastní nebezpečí a viditelně zde chyběly schody,“ informovala starostka Města Albrechtic Jana Murová s tím, že hned po zjištění krádeže schodů byla rozhledna uzavřena pro veřejnost. „Prosíme, abyste rozhlednu v těchto dnech opravdu nenavštěvovali,“ vyzvalo Město Albrechtice na svém webu hned po krádeži schodů.
Podle předběžných informací si výlet k rozhledně naplánoval muž s několika dětmi. Nepodařilo se mu uhlídat nejmladší holčičku. Její úraz byl tak vážný, že dítě od rozhledny odvážela sanitka.

Případ vyvolal samozřejmě rozhořčení i spekulace, jaký asi měl motiv zloděj kovových schodů. Demontáž a transport schodů, které jsou na kopci daleko od příjezdové cesty, vyžaduje spoustu časově náročné "práce". Ve sběrně lze za takový kus kovu utržit sotva pár korun. Navíc sběrny v České republice už povinně evidují občanské průkazy, takže počet ukradených kanálů a kovových součástek na železnici je dnes už zanedbatelný zlomek oproti tomu, jak černý byznys se kradeným šrotem masivně fungoval ještě před pár lety. V Krnově například před šesti lety organizované zlodějské skupiny úplně rozebraly celou slévárnu.

Někteří zloději ve svých aktivitách pokračují v omezeném rozsahu. Vozí kradený šrot z Albrechticka přes hranice do méně regulovaných polských výkupen v Prudniku nebo v Hlubčicích. Je také možné, že nerezové schody byly z albrechtické rozhledny ukradené na zakázku jako stavební materiál.