Záchranáři občas vyjedou ke skalám na Rabštejn, do Vrbna nebo Ludvíkova pro horolezce, který spadl ze skály. Jde o trénované sportovce, kteří věděli do čeho jdou, a proto se snažili riziko úrazu snížit použitím přilby, lana a úvazků. Bohužel záchranáři zachraňují také děti, mládež a výletníky, kteří se ocitli v ohrožení života naprosto nepřipravení.

Loni na začátku května zasahovali záchranáři v Bruntálu u dvou mladých lidí zraněných při pádu ze skály. Patnáctiletá dívka byla po pádu z 15 metrů na železniční svršek v bezvědomí a přímém ohrožení života. Osmnáctiletý mladík, který spadl spolu s ní, utrpěl poranění hlavy. 

Loni v říjnu Marcela Steuerová popsala Deníku, jak se její dcera snažila zachránit psa, který uvízl na skále. Ani neví, jak skončila v místě nad převisem, kde nemohla nahoru ani dolů a síly jí rychle docházely. Jen díky rozhodnosti svědka Pavla Daňka, který autem přivezl lano, její osmadvacetiletá dcera i pes přežili. Marcela Steuerová se pak vydala na radnici upozornit úředníky, jaké nebezpečí číhá na Cvilíně pár metrů od frekventované výletní stezky.

V pondělí 25. února odpoledne se na Cvilíně zřítila dvanáctiletá dívka do lomu, kde je dětské hřiště. Spadla z výšky 15 metrů. Na pomoc vyjely krnovské pozemní posádky a vzlétl i vrtulník z Ostravy. První záchranáři byli u vážně zraněného děvčátka během šesti minut od přijetí výzvy k zásahu.