Na zimním stadionu v Rýmařově je připravena umělá plocha pro veřejnost od pondělí do pátku od 14 do 16.30 hodin, v sobotu a neděli od 13 do 16.30 hodin. Děti zaplatí vstupné ve výši dvaceti korun, dospělí korun třicet. Rýmařovští mohou bruslit i ve večerních hodinách, které se upravují podle aktuálního programu zápasů a tréninků hokejových družstev. Pronájem lze dohodnout s Bohumilem Mořkovským v Městských službách Rýmařov.

Ve Vrbně pod Pradědem mají kluziště u fotbalového hřiště. Stará se o něj František Kalužík a ten potvrdil, že se bruslí na ploše denně od 13 hodin vždy v devadesátiminutovém cyklu, po kterém následuje půlhodinová pauza až do 18.30 hodin. O víkendech je otevřeno už od 10 hodin. „Jen bych rád, aby si každý donesl své brusle, na půjčení jich moc nemáme,“ uvedl Kalužík. Vstupné pro dospělé činí čtyřicet, pro děti dvacet korun. Slevu mají rodiny s dětmi, kolektivy a žáci.

Na větších stadionech v Horním Benešově je nutné se dopředu informovat na hodiny pro veřejné bruslení. Provozní doba se odvíjí od potřeb tamních hokejových týmů. Hornobenešovští však zpravidla nechají bruslit veřejnost na stadionu o sobotách od 18 do 19.30 hodin, o nedělích od 14 do 15.30 hodin. V Krnově je lepší se předem zeptat přímo na stadionu. V Bruntále veřejnost bruslí denně od pondělí do pátku od 9 do 12 hodin, odpolední bruslení začíná vždy ve 14 hodin. V sobotu a neděli je otevřeno od 12.15 hodin, dopoledne je plocha připravena od 10 do 12 hodin pro bruslaře, kteří si chtějí užít s hokejkami.