Projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata propojuje seniory s dobrovolníky, kteří chtějí v předvánočním období někoho potěšit dárkem.

Princip spočívá v tom, že senioři z domovů i ze zdravotnických a pečovatelských zařízení zveřejní svá přání. Dobrovolníci neboli Ježíškova vnoučata pak přemýšlí, jak to zařídit, aby se jim splnila.

Babičky a dědečkové si většinou přejí drobnosti, jako kosmetiku, sladkosti, hry, oblečení nebo knížky, ale také různé spotřebiče, například počítače, rádia nebo televize. Někteří by rádi dostali i kompenzační pomůcky, například elektrické vozíky. Najdou se i originální přání, jako výlety do kraje dětství, návštěva příbuzných, prohlídka památek nebo divadelní představení.

Vyhlídkový let nad Krnovskem si přál Karel Komínek z krnovského domova pro seniory. Přání se mu splnilo díky projektu Ježíškova vnoučata.Klienti Domova pro seniory Krnov mívají obzvlášť originální přání. Loni si pan Josef vzpomněl, jak před více než šedesáti lety vykonával základní vojenskou službu. Přál si ještě jednou se projet armádním vozem a promluvit si s nějakou vyšší šarží o tom, jak to chodí v dnešní armádě. Díky Ježíšově vnučce se pan Josef loni projel zeleným autem s plukovníkem Jaroslavem Hrabcem a nadrotmistrem Pavlem Pandolarovským.

Letos se Karel Komínek z krnovského domova pro seniory toužil proletět nad Krnovem. Přání mu splnila Monika Zemanová, která se díky projektu Českého rozhlasu stala Ježíškovým vnoučetem.

Měli obavy, zda vyhlídkový let nezhatí počasí, ale v neděli se vyčasilo.

„Pan doktor Komínek byl úžasný společník, vůbec nevypadá na 95 let. Krásně jsme si popovídali u kafíčka. Má smysl pro humor. Byla jsem moc ráda že dnes, kdy to bylo týden naplánováno, počasí vyšlo a že byla spokojenost na všech stranách. Chtěla bych moc poděkovat panu Smičkovi z aeroklubu v Krnově za ochotu splnit toto přání v tak krátkém termínu, moc děkuji,“ shrnula své dojmy Monika Zemanová.

Vyhlídkový let nad Jeseníky a Slezskou Hartou pilotoval Martin Ryž.

Vyhlídkový let nad Krnovskem si přál Karel Komínek z krnovského domova pro seniory. Přání se mu splnilo díky projektu Ježíškova vnoučata.Vyhlídkový let nad Krnovskem si přál Karel Komínek z krnovského domova pro seniory. Přání se mu splnilo díky projektu Ježíškova vnoučata.Autor: MěÚ Krnov