Návštěvnost bruntálského kina je v porovnání s ostatními kiny v České republice nadprůměrná. Svou zásluhu na tom má i digitalizace velkého a malého sálu kina. Malý sál prošel digitalizací před několika týdny, provozovatelům umožňuje promítat nové filmy v té nejlepší možné kvalitě. Zájem není v kině pouze o filmová představení, ale i o místnosti pro semináře, kongresy nebo školení.

„Mnoho takových akcí přitom probíhá o víkendech, ve večerních hodinách, kdy právě máme filmová představení. Ve velkém sále přitom promítáme pět až šest premiér. Byl problém, aby se vyhovělo všem, kteří chtěli kino využívat současně k různým účelům," řekl provozovatel kina Centrum Petr Jüttner. Provozovatele moc těší, že je nově schopen poskytnout maximální technický komfort žadatelům i v malém sále kina.

Nejnovější technika

Nejnovější projekční technika vyšla zhruba na milion šest set tisíc korun, podařilo se získat i dotaci ve výši šesti set tisíc korun.

Investice to rozhodně nebyla marná. Bruntálské kino má nejbližší konkurenci v Krnově a Rýmařově. Kino Centrum tedy slouží obyvatelům spádové oblasti jednatřiceti okolních měst a obcí. „V Rýmařově zprovoznili kino teprve nedávno, ale diváci si nás najdou právě kvůli 3D technologii, která tam chybí," uvedl Petr Jüttner.

V Rýmařově skutečně 3D filmy promítat nemohou: je to možné jen v Bruntále a Krnově. „Je jasně patrné, že formát 3D návštěvníky kina láká, investice do této technologie velkého sálu byla rozhodně dobrou investicí," pochvaloval si Jüttner. Ke sledování filmů ve 3D formátu slouží speciální brýle. Zatím nejsme tak daleko jako Japonci, kteří už sledují tyto filmy bez brýlí jako panoramu.

Brýle jsou lehoučké

Diváci se nemusí bát, že by je brýle pro sledování 3D filmů tlačily.

Jsou nejlehčí, které jsou na trhu, bez baterií. „Máme větší světelný výkon na výbojce, a tím pádem je obraz skutečně špičkový," dodal provozovatel, který se samozřejmě zajímá o ohlasy diváků a o jejich přání, které filmové snímky by nejraději v této vysoké kvalitě viděli. Největší zájem je dlouhodobě o snímky pro děti, ať už hrané nebo animované, české či zahraniční.

V poslední době na celé čáře porazili ostatní tituly Tři bratři z dílny otce a syna Zdeňka a Jana Svěrákových a jejich přítele Jaroslava Uhlíře. Děti táhly také Želvy ninja. V bruntálském kině uvažují i o zřízení Filmového klubu. Členství v klubu by umožnilo sledovat filmy, které jinak v tak vysoké kvalitě nikde v okolí neuvidí. Kino si od této další novinky slibuje větší navýšení návštěvnosti, i když ta je už nyní nad celorepublikovým průměrem.