Překvapením se stal nejmladší tenista turnaje Daniel Damián Galuška z domácího TK Krnov (teprve v prosinci letošního roku mu bude deset let), který vyřadil ve druhém kole nasazenou jedničku Marka Purzitidise ze Sokola Vrbno p/P senzačním výsledkem dvakrát 6:0. Rovněž v semifinále vyřadil stejným výsledkem Adama Zouhara.

Finále bylo pro silný vítr přesunuto až na pondělí. V něm se Damián střetl s další nadějí krnovského tenisu Michalem Šlorem. První set vyhrál Damián snadno 6:1. Ve druhém to bylo mnohem vyrovnanější a po velké bitvě zvítězil 7:5 a stal se tak nejmladším okresním přeborníkem všech dob.

Na třetích místech skončil již jmenovaný Adam Zouhar a Matyáš Reichel, který podlehl ve druhém semifinále po velkém boji těsně až v tie-breaku třetího setu 7:9 finalistovi Michalu Šlorovi.

V kategorii děvčat se finále stalo rodinnou záležitostí sester Čepových z TK Krnov. Starší z nich, Markéta, porazila o dva roky mladší Kláru 6:0 a 6:3. Na třetím místě skončila Natálie Tobiášková také z TK Krnov a Veronika Horáčková z Tenis klubu Bruntál.

Okresní přebor mladšího žactva se stal zcela kořistí hráčů TK Krnov. (zz)