Strážníkům městské policie ve středu 18. srpna zavolal nešťastný otec, kterému se výchova jeho pubertální dcery úplně vymkla z rukou. Čtrnáctiletá slečna našla zálibu v alkoholu a chodí domů ustavičně opilá. I přes zákazy se toulá po nocích a svého otce absolutně ignoruje. Strážníci si zapsali přesný popis rebelující slečny a přislíbili otci, že pokud ji někdy potkají opilou, přivezou ji domů.

Následující den se objevil další případ, ve kterém hrály hlavní roli děti. V areálu TJ Krnov muži zákona pronásledovali čtyři chlapce, kteří zde kradli železo. Výtržníkům ve věku 10, 11 a 12 let se podařilo uniknout. Ten nejmladší sedmiletý však strážníkům neutekl a byl předán své matce.

Další případ, který strážníci řešili, byl vandalizmus dvou mladých dívek ve věku 12 a 16 let. V neděli 22. srpna zavolal svědek na městskou policii, že dvě mladé dívky kreslí na švédskou zeď a nedbají jeho napomenutí, že hyzdí významnou kulturní památku. Přivolaná hlídka strážníků sice obě dívky na místě zastihla, ale poškozování kulturní památky jim už nebyla schopna prokázat.

Za to se ukázalo, že obě slečny požily alkohol. Mladší z nich měla v dechu 0,464 promile a starší 0,319 promile. Strážníci obě slečny předali rodičům a jejich chování nahlásili pracovníkům oddělení sociálně - právní ochrany dětí a rodiny Městského úřadu v Krnově.