Městskou policii a krnovský aeroklub, které jsou spolupořadateli Dětského dne na letišti, v sobotu 28. května potkalo snad to nejhorší myslitelné počasí. Déšť neustával ani na chvíli, a také se pořádně ochladilo. Ani tato smůla ale nemohla být důvodem pro zrušení tak dlouho a pečlivě připravovaného Dětského dne, na který se těšily děti z celého Krnovska.

Navzdory nepřízni počasí se nečekané množství rodin vyzbrojilo pláštěnkami a deštníky, a nakonec si deštivý dětský den nad očekávání užili.

„Samozřejmě jsme letos neměli na letišti takové davy návštěvníků jako v předchozích letech, ale o to víc si cením lidí, kteří se nenechali počasím odradit a přišli sledovat program vyzbrojeni pláštěnkami a deštníky. Můj obdiv mají také všichni účinkující, kteří byli odhodláni i v dešti ukázat, co umí, aby publikum nebylo zklamané,“ hodnotí akci velitel Městské policie Krnov Pavel Moravec.

Nakonec byly navzdory dešti změny v programu naprosto minimální. Dorazily hlavní hvězdy: zpěvačka Ilona Csáková i misska a modelka Monika Žídková, která se ujala moderování. „Nakonec jsme vypustili jediný bod programu, a to vystoupení nejmladších tanečníků souboru Flash, protože děti mají kostýmy do divadla nebo na léto, a nechtěli jsme, aby nám kvůli vystoupení onemocněly.

Také se musely z akrobatické motorkářské show vypustit ty nejnebezpečnější kousky, protože na mokré rampě to dost klouzalo. I když nepředvedli všechno, co umí, byla to velmi napínavá podívaná,“ dodal Pavel Moravec.

Návštěvníci byli za svou věrnost a otužilost odměněni pestrým programem, který měl kromě zábavy také veřejnosti představit práci hasičů, policistů, strážníků, psovodů i záchranářů. Návštěvníci mohli zhlédnout vystoupení tanečního souboru Flash ze Střediska volného času Méďa nebo simulovanou dopravní nehodu s vyprošťováním zraněného. Mnozí návštěvníci cestou z letiště sice poslouchali čvachtání ve vlastních botách a drkotali zuby, ale rozhodně nelitovali.

„Bylo to po všech stránkách náročné, ale počasí bohužel neovlivníme. Nakonec se akce za daných podmínek nad očekávání vydařila. Už se všichni těšíme na jubilejní desátý ročník,“ dodal velitel Městské policie Krnov Pavel Moravec.

RADEK VRÁBLÍK
FIDEL KUBA