K největším tahákům patří balónková interaktivní podívaná Klauni z Balónkova, koncert Kamila Střihavky a kaskadérská show skupiny Crazy Day. Vystoupí zde také krnovský soubor řeckých lidových tanců Antigoni.

„Letos sázíme na osvědčený program. Po letech se vracíme k simulaci dopravní nehody za účasti všech složek integrovaného záchranného systému. Chybět nebudou ukázky práce policejních psovodů, seskoky parašutistů, vyhlídkové lety, přehlídka letadel a letecké techniky, jízda zručnosti na kole a různé doprovodné atrakce pro děti," uvedl velitel Městské policie Krnov Pavel Moravec.

Akci budou moderovat Radek Eben z Hitrádia Orion a Monika Žídková, Miss ČR a Europe 1995.

Dětský den jako Dětský sen

Vrbno pod Pradědem - Spolek Přátelé Vrbenska připravuje na neděli 31. května od 14 hodin v areálu Ski Arény další akci. Děti zaplatí jedním otištěným palcem a dospělí mají vstup zdarma. Nechte se překvapit, co pro rodiče s dětmi spolek připravil ve spolupráci s vrbenskou Ski Arénou. A nebojte se zapojit do netradičních soutěží.

„Děti v aréně mohou hledat zlatý poklad vrbenských skřítků. Kdo s sebou přivede svého miláčka, pejska, nejlépe v karnevalovém kostýmu, chutná cena za účast mu jistě radost udělá," řekl předseda pořádajícího spolku Karel Michalus.

A skutečně, na každého čtyřnohého miláčka v kostýmu čeká odměna. Už vloni byl Psí karneval velmi zábavný. Pejsci různých ras předvedli, co v nich opravdu vězí.

„Odpoledne velký balón s pozdravy vrbenských dětí vypustíme, ať si do světa kamkoliv odletí. Na všechny budou čekat i další soutěže a atrakce, tak neváhejte a do kalendáře si už nyní termín Dětského snu poznačte," vyzval Karel Michalus. Bobová dráha je připravena pro všechny děti zdarma, zaplatí jen dospělí coby povinný doprovod.

Pohoštění s venkovním grilem poslouží jako občerstvení hladových účastníků, od 16 hodin hraje místní kapela Řebřiňák.