„Paní primářka se rozhodla vzdát své funkce. O tomto kroku mluvila již dříve, a proto jsme její žádosti vyhověli. Děkujeme jí za mimořádně obětavou práci, kterou pro naši nemocnici odvedla. Jsem rád, že se rozhodla v naší nemocnici nadále setrvat,“ sdělil ředitel krnovské nemocnice Ladislav Václavec.

Nemocnice na uvolněné místo vyhlásila výběrové řízení, které vyhrál právě Ondřej Klapec.

Medicínu vystudoval na Karlově univerzitě. Kromě atestace z pediatrie má také specializaci z neonatologie, což je obor zaměřený na novorozence. „Devět a půl roku jsem pracoval v Městské nemocnici v Ostravě. O Krnovské nemocnici jsem slyšel většinou jen dobré. Třeba o úspěšném iktovém centru a oblíbené porodnici. V lékařských časopisech zaměřených na pediatrii jsem si oblíbil články pana primáře Gryma, který zdejší dětské oddělení vedl před paní primářkou Žaloudíkovou. Jsem moc rád, že tento mimořádný lékař na oddělení stále působí a že s ním mohu pracovat a také řešit případy z našeho oboru,“ představil svůj vztah ke krnovské nemocnici nový primář Klapec.

Krnovská nemocnice se mu líbí. „Celá nemocnice je moderně vybavena a přitom je umístěna v pěkném areálu. Samotné dětské oddělení je řešeno opravdu nadstandardně, což je jistě zásluhou mých předchůdců i vedení nemocnice. Mým úkolem prozatím bude navázat na současný trend a oddělení držet na stávající úrovni,“ pokračoval primář Klapec.

Zatím žádné velké změny nechystá. „Byl bych špatným manažerem a snad i člověkem, kdybych chtěl dělat velké změny, aniž bych důkladně poznal systém práce mých kolegů. Z prvních poznatků si myslím, že je vše velmi dobře nastavené. Jako neonatolog se postupně určitě zaměřím na péči o novorozence,“ řekl Ondřej Klapec.

Nová posila krnovské nemocnice se chystá postupně představit pediatrům v celém regionu a také lépe poznat nové kolegy v krnovské nemocnici. Ředitel krnovské nemocnice novému lídrovi dětského oddělení přeje hodně pracovních úspěchů a spokojené pacienty. „Věřím, že pan primář naváže na skvělou práci svých předchůdců a naše dětské oddělení nadále zůstane vyhledávaným pracovištěm,“ dodal Ladislav Václavec.