Vzdělávání dětí v dopravní výchově je pokračování podzimní části projektu. „Jsme připraveni podobnou akci uskutečnit pro všechny školy v okrese, stačí nám pouze zavolat a domluvit se,“ řekla Deníku Pavla Tušková z bruntálské policie. Zkušený strážník Zdeněk Mazur nejprve sledoval děti rozdělené do dvou čtveřic na cyklisty a koloběžkáře. „Sleduji, jaké dělají chyby, které jim později prakticky vysvětlím,“ uvedl policista.

Na hřiště plné značek vyjeli svěřenci třídní učitelky Aleny Konečné. Jejím žákům Zdeněk Mazur nastínil modelové situace, ve kterých se mohou při jízdě ocitnout. Zdůraznil, proč je při výjezdu z Uhlířské ulice doplňková značka. Jedná se o lokalitu, v níž vyjíždějí záchranné vozy a hasiči. „Když jste na kole, jste velice zranitelní. Po chodníku jezdit na bicyklu nesmíte. Se skateboardem nebo kolečkovými bruslemi tam jet můžete, ale pouze v rychlosti chodce,“ uděloval praktické rady strážník.

Dětem se na hřišti líbilo. „My dvě jsme kamarádky, chodíme spolu někdy i ven. Já sama jízdní kolo mám, jezdím především ve svém bydlišti na ulici Elišky Krásnohorské,“ svěřila se Kristýnka Sidlárová, která při svých vyjížďkách pečlivě dodržuje dopravní předpisy. Její kamarádkou je Bára Jandová, která sdělila: „Také mám kolo a jezdívám po okolí. Dnešní den se mi moc líbil.“ Zběhlým velocipedistou a specialistou na bruntálské uličky je Martin Macura: „Já jezdím i na koních, Bruntál znám hodně moc dobře.“

Na cyklostezky do Přerova se chystá Libor Navrátil. „Budu na nich jezdit v létě s babičkou a dědou, na těch se mi nic nestane. Mají hodně kilometrů a jsou bezpečnější než obyčejná silnice,“ usmíval se žák.