Radost rozdává Václav Upír Krejčí v bruntálském regionu s noblesou, jeho bytost působí téměř étericky. Pohybuje se zde od neděle 3. do čtvrtku 7. října. Z jeho srandiček a vtípků se radovali milotičtí, vrbenští, bruntálští, hornobenešovští i albrechtičtí školáci a předškoláci, ti poslední se s ním mají šanci sejít naposledy právě dnes.

„Rád přijedu všude tam, kde jsou děti, a když vás ještě k tomu pozve tak skvělý člověk, jako je v tomto případě senátor Jiří Žák, to se pak sejde všechno úplně perfektně,“ řekl Václav Upír Krejčí. Každý jej zná pouze jako velkého humoristu a šoumena, někdy budí až dojem flegmatika. Málokdo už ale ví, že je Upír od narození zatížen na výchovu mladé generace, sám je skvělým tátou a rádcem svých dvou potomků.

„I když si dospělí často myslí, že to jsou z mé strany jen samé legrácky, vměstnávám do nich vždy nějakou moudrost, chytrost nebo moralitu,“ uvedl Upír Krejčí. Je přesvědčen o tom, že je to ta nejlepší cesta, jak dětem nenásilnou formou něco sdělit nebo je něčemu naučit. „Sám doma u svých dětí vidím, že raději poslechnou Michala Nesvadbu než mě. Takže doufám, že i ostatní rodiče pochopí, že někdy dají víc jejich děti pro změnu na mě, než na ně,“ s humorem sobě vlastním pokračoval Upír.

Na Bruntálsku sehrál představení určená pro celou rodinu. Aby se bavili nejen malí, ale i velcí, Upír často do svého vyprávění a hraní zakomponuje něco veselého také pro ně. Děti podobným vsuvkám pozornost nevěnují, dospělí se ale za břicha popadají.

Na Bruntálsku již Upír Krejčí byl a dokonce zde i vystupoval. Vzpomenout si na jeho kousky mohou ti, kteří se zúčastnili zahájení projektu Přežij, což je dopravně bezpečnostně výchovná akce pro mládež. Upír během projektu vystoupil s poučným představením na téma dopravní výchova. Radil například, jak se mají zejména ti menší chovat nejen na silnici, ale i na chodníku poblíž komunikace.

„Tento kraj a vůbec celá Morava je kulturnější, než ostatní kraje republiky. Publikum je zde vstřícné, přátelské a chce se bavit. Tady u vás si to lidé umí užít, nehledají na všem kdejakou závadu. Tak by měli zacházet se životem i ostatní, mít chuť žít je to vůbec nejdůležitější,“ dodal závěrem Upír Krejčí.