Děti dostaly na čtyřicet ručně vytvořených obrázků. Ty vyšívaly dobrovolnice z Charitativního česko slovenského klubu křížkového vyšívání Křížek dětem.

„Tím, že jde o ruční práci, je v obrázcích i pozitivní vzkaz. Každý křížek je z našeho pohledu i symbolem přání, aby se naši malí pacienti rychle uzdravili," řekl ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

Kdo si už někdy vyzkoušel vyšívání, určitě si vybaví, že to není tak jednoduché. Z vyšívání totiž často bolí záda, oči a také prsty z tahání jehly. Vytvořené obrázky je poté potřeba začistit, vyžehlit či naškrobit a nakonec zarámovat. Než vznikne hotový obrázek, jsou za tím hodiny a hodiny pečlivé práce.

Stovky hodin vyšívání

„Na podzim loňského roku jsme oslovili Charitativní česko-slovenský klub vyšívání se žádostí a naší představou. Velmi nás potěšil vstřícný přístup této organizace s následným projednáním našich konkrétních požadavků. Pro členky Klubu Křížek dětem to znamenalo stovky hodin pilné práce," vysvětlila Jana Koukolová Petrová, iniciátorka návrhu.

Šikovné ženy, které se pustily do vyšívání a této netradiční spolupráce, vytvořili pro rekonstruovaný dětský pavilon s rehabilitačním centrem krnovské nemocnice nejen vyšívané obrázky, ale také sady knižních záložek a magnetků.

Autorky se nechaly inspirovat pohádkovými motivy. K zarámování ručních děl přispěla svým finančním darem firma Hemax, s.r.o. z Krnova.

Anna Dohnalová