Soutěž Zlatá srnčí trofej je určena pro děti z přírodovědných kroužků, kteří mají zájem o myslivost, přírodu a její ochranu. Je zaměřena na znalosti a dovednosti v oblasti zoologie, myslivosti, botaniky, kynologie, ekologie, orientace v přírodě.

Okresní kolo soutěže proběhlo na začátku června v areálu firmy Bellama v Holčovicích, zdejší Africké muzeum a vystavené trofeje a exponáty si mohly děti nejen prohlédnout, ale plnily zde i praktickou část soutěže. Majitel farmy Jiří Čížek poskytl pro soutěž nejen prostory, ale věnoval pro děti i občerstvení a oběd. Pořadatelem soutěže byl Okresní myslivecký spolek Bruntál.

„Kdy probíhá srnčí říje? Jak se nazývá zaječí ocásek mysliveckou mluvou? Jakým směrem rostou šišky jedle bělokoré? Který český skladatel napsal operu Příběhy lišky Bystoušky? Jmenujte tři plemena, která patří mezi norníky…"

Takové a mnohé další otázky čekaly děti v soutěži. Do okresního kola postoupilo 49 dětí ze šesti škol, mysliveckých a přírodovědných kroužků z Andělské Hory, Břidličné, Bruntálu, Janova, Třemešné a Zátora. Na farmě pro ně byla připravena ukázka dravých ptáků, loveckých psů, střelba ze vzduchovky a další program.

„Nechceme vytvářet rivalitu, ale chceme, abychom se potkali, děti si to užily a dozvěděly se ještě něco dalšího, aby si každý odtud něco odnesl. Rivality je dnes dost," řekla hlavní pořadatelka Karla Hynštová z Okresního mysliveckého spolku Bruntál.

Všichni účastníci dostali na památku diplom a vítězové i ceny. Nejlepší střelkyně Kateřina Bartozelová z Břidličné získala velký dřevěný terč s tetřívkem a poukázku na bazén v hodnotě 500 korun. Vítězové se v létě zúčastní národního finále. Děti z bruntálského okresu patří k pravidelným účastníkům v národním kole.

Vítězové, mladší kategorie:
1. Jakub Vojvodík, Bruntál
2. Tomáš Brenkus, Bruntál
3. Petr Brettschneider, Zátor

Starší kategorie:
1. Jakub Jorda, Bruntál
2. Lukáš Brenkus, Bruntál, Amélie Felcmanová, Zátor
3. Jan Hlaváček, Třemešná, Šimon Kalaš, Janov