Mezi těch málo výjimek, pro něž není tím hlavním letní prázdniny prolenošit, patří i žáci ze Základní školy Břidličná. Jak to vlastně mají školáci, a proč se rádi vracejí do budovy školy i ve svém volnu? Za vším je tamní zookoutek.

„Ve škole můžete potkat nejméně dvakrát do týdne žáky, kterak pilně ošetřují své ptačí svěřence, čistí a krmí zvířátka v zookoutku či ošetřují malé jablůňky a květinové záhonky. Určitě jste již pochopili, že se jedná o děti z přírodovědného kroužku,“ řekla pedagožka školy Květa Děrdová.

Malí přírodovědci se o zvířata starají vzorně

Členové přírodovědného kroužku neopouští své zvířecí kamarády ani v době prázdnin. Kdo jiný by se o ně v tu dobu postaral. A to ještě není všechno. Koncem prázdnin mají v plánu natřít znovu dřevěné květinové obrubníky, osázet a ošetřit venkovní jezírko a postupně připravit voliéru na příchod chladného počasí.

A pokud se do té doby poštěstí konečně opět nainstalovat kolem školního pozemku nízký plot i zhotovit přislíbenou elektrickou přípojku, chtějí dát k 1. září do pořádku i altánek. „Zatím je to však stejné jako boj s větrnými mlýny, protože altánek navštěvují spousty již dávno školou nepovinných nepořádníků,“ posteskla si Květa Děrdová.

Nezbývá než držet mladým přírodovědcům palce, aby se do začátku nového školního roku jejich přání splnilo a zájem o přírodu je neopouštěl.