Policie České republiky zde ve spolupráci s Českou spořitelnou pořádala dopravně preventivní akci s názvem Jezdíme s úsměvem. „Přímo děti z těchto škol s dopravními policisty a policistkami preventivně informační skupiny rozdávali řidičům, kteří před školou dodržovali rychlost a měli své vozidlo v pořádku, samolepku či obrázek usměvavého autíčka,“ informovala policejní mluvčí Pavla Tušková.

Šoféři, kteří kolem škol uháněli rychlostí vyšší než povolují předpisy nebo neměli své auto v pořádku, od dětí dostávali autíčka zamračená. „V případě, že se dopustili závažného přestupku, udělili mu policisté pokutu či dle povahy deliktu věc oznámí správnímu orgánu,“ pokračovala Tušková.

Krátce po poledni se akce přesunula do Krnova k základní škole na Hřbitovní ulici. Do akce bylo zapojeno celkem třiačtyřicet dětí. „Zastaveno bylo pětadevadesát vozidel, přičemž nejvyšší naměřená rychlost byla v Krnově a to sedmdesát dva kilometrů za hodinu,“ konstatovala mluvčí.

Pokutováno bylo během akce šest šoférů. Více jak polovina z nich ale od dětí dostala autíčka s úsměvem. Vytipované základní školy se nachází přímo u hlavních silnic a tato akce má řidiče upozornit na problematiku dopravní nehodovosti chodců, dodržování nejvyšší povolené rychlosti v obci a na další povinnosti, jako je odpovídající technický stav vozidla nebo věnování se řízení.