Příměstské tábory pořádá krnovské Středisko volného času pravidelně. Letos jsou pro děti připraveny čtyři turnusy. Ten první s názvem Po stopách skřítka Nenudy začal v pondělí 6. a skončil v pátek 10. července.

„První den jsme hráli na zahradě seznamovací hry a vyrobili si papírové koruny. Po obědě jsme si půjčili kola a vozíčky, zajezdili si na dopravním hřišti a pak jsme v herně tvořili výrobky z keramické hlíny," vyjmenovala aktivity prvního dne vedoucí tábora Marcela Michálková, která je pracovnicí SVČ, v průběhu školního roku zde vede kroužky a cvičení.

Druhý den si děti užily výlet na Cvilín, který byl ještě zpestřen vědomostním kvízem. „Odpoledne jsme hledali poklad skřítka Nenudy a hráli na bubny djembe, to se dětem velmi líbilo," doplnila kolegyni další vedoucí Adéla Majzlíková.

Středu strávili v Kravařích v aquaparku a na dopravním hřišti a ještě si stihli u farmáře v Brumovicích prohlédnout nedávno narozená telátka. Čtvrteční program byl atraktivní hlavně pro kluky. Navštívili totiž krnovskou hasičárnu, kde si mohli vlézt do hasičského auta a vyzkoušet si helmy.

Ve středisku se potom věnovali tvořivým aktivitám, malovali pytlíčky, které se pak využily při sbírání drahokamů. Poslední den patřil olympiádě naruby. Děti soutěžily v „klasických" disciplínách jako jsou běh v gumácích, skákání v pytli a podobně.

Pestrý program, chutná strava

O děti se starají čtyři vedoucí. Strava je téměř domácí, jídlo paní kuchařky si děti chválí. Nejmladší účastnice Iva, která chodí ještě do školky, se těšila hlavně na plavání: „Mám hezké nové rukávky a plavky s Ferdou mravencem," pochlubila se.

Kája, která jde po prázdninách do druhé třídy základní školy, už rukávky nepotřebuje: „Plavat umím, chodila jsem do bazénu už se školkou a pak ve škole." Dobře je na tom s plaváním i Terezka, která jde do třetí třídy: „Já taky umím plavat, chodila jsem se školkou, ale učil mě i taťka."

Káje se na táboře líbí: „Jsou tu hodné paní vedoucí a našla jsem si tu kamarádku," ukázala na Terezku. „Líbil se mi Cvilín, a tady když jsme vyráběli věci z keramiky. Vyrobila jsem dvě muchomůrky a žížalu," doplnila.

Další příměstský tábor, tentokrát s názvem Kdo si hraje, nezlobí, začíná už příští týden, je ale už od dubna plně obsazen. Volná místa jsou ještě v týdnu od 27. do 31. července, tématem tábora je Poznej své město.

Gabriela Mathiasová