Soutěž pod názvem Cesta za poklady Evropy se uskutečnila ve Středisku volného času (SVČ) Méďa. Zde děti poznávaly některé státy Evropské unie. „Cílem bylo seznámit děti se státy unie, hravou formou jim představit, co je pro tyto země typické. Samotná soutěž se pak odehrávala v osmi disciplínách, z nichž každá se týkala jedné země,“ představila Cestu Lucie Plucnarová z SVČ Méďa.

V disciplíně týkající se České republiky tak děti hrály hokej, na Slovensku pletly korbačiky, v Polsku stavěly lodě, v Anglii poznávaly anglický jazyk a zdolávaly most, bazén plný balonků zase představoval maďarské termální koupele. V Rakousku si zalyžovaly, v Itálii stavěly z těstovin Šikmou věž, v Německu poznávaly značky aut.

„V každé disciplíně získali soutěžící kousek mapy, která poté ukázala, ve které zemi je ukryt poklad. Ten představoval balíček s pastelkami, omalovánkami a dalšími drobnostmi,“ prozradila Plucnarová, kde a jak mohly děti poklad najít.

Akce se zúčastnilo jedenáct mateřských škol z mikroregionu Krnovsko, dvě družstva do soutěže poslaly také polské Hlubčice. Všechny děti splnily podmínky soutěže a ke svému pokladu se nakonec dostaly. V této soutěži tak nebylo poražených, jen vítězů.

Květa Gebauerová