Za zaslání brýlí do sběrného centra se dočkali školáci z Břidličné osobního dopisu společnosti Siriri s poděkováním. „Poděkování jaksepatří zahřálo u srdíčka,“ řekla učitelka školy Květa Děrdová. Vědomí, že se děti z Břidličné zařadily mezi ty, kdož nemyslí jen na sebe, ale naopak se dokáží podělit, se jim natolik zalíbilo, že přivítali doslova s jásotem další akci stejné organizace, která byla tentokráte nazvána Škola, škole.

Cílem sbírky bylo sesbírat co nejvíce pastelek, tužek, barviček, štětců, sešitů, pravítek, strouhátek a gum pro děti ze středoafrických škol, konkrétně ze stacionáře ve městě Bozoum. Tužky ani pastelky nemusely být nové, stačilo, aby byly ještě použitelné, tedy i nějaký čas již používané. I tentokrát se žákům ze Základní školy v Břidličné podařilo shromáždit velké množství uvedeného materiálu. Vybrali plnou, spíše přeplněnou bednu od banánů.

Navíc se všichni složili a jako osobní dárek, koupili a poslali africkým dětem i krásný fotbalový míč. Samo s sebou, že děti moc zajímalo, kampak, nebo spíše komupak se právě tento míč dostal. „Jejich zvědavosti bylo učiněno zadost, když vloni 10. prosince přišel na školu děkovný dopis a v něm fotografie dětí, kterým je předáván právě onen míč z Břidličné. Nevěříte? Tak se sami podívejte,“ poukázala na snímek pořadatelské organizace Děrdová.

Ani to dětem z Břidličné nestačí, proto každoročně, již třetím rokem, posílají peněžní částku na podporu stacionáře pro děti ve městě Bozoum.